mona.vrbova@gmail.com

Monika Vrbová

“Nevyčítej životu, co ti nedal, ale uč se oceňovat, co ti dal.”

Se svou rodinou žiji na Vysočině a jsem vystudovaná bakalářka Studia humanitní vzdělanosti a magistra Obecné antropologie na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy, v současné době také studující doktorandkou na FHS UK.

Pracovala jsem jako knihovnice, vedoucí celoživotního vzdělávání na vysoké škole, jako regionální koordinátorka evropského projektu Rovnost šancí, pět let jsem byla lektorkou na volné noze v rámci projektu Etika hrou a také jsem pět let působila na Základní škole v Horní Cerekvi. V současné době jsem průvodkyní v tomto programu a členkou expertního týmu Revize RVP pro oblast Klíčové kompetence a gramotnosti při Národním pedagogickém institutu. 

Při práci mě baví nacházet to, co lidi spojuje, a dávat všem prostor pro jejich rozvoj a sebe-naplnění. Zbožňuju dobré jídlo a cestování do jiných světů, jsem hrdou matkou tří dětí a předsedkyní malého spolku, jehož cílem je posílení občanské společnosti.

Tato práce je pro mne splněný sen, neboť v sobě spojuje tři oblasti, které jsou pro můj život podstatné a stěžejní: rozvoj demokratické kultury, rozvoj sebe sama a práce v týmu skvělých a inspirativních lidí.